Jmenný rejstřík

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Ambrož Milánský

Ambrož Milánský (339 – 397) Pocházel z přední římské rodiny. Otec, který zemřel brzy po jeho narození, zastával v Galii vrchní správní funkci (praefectus praetorio). Ambrož nastoupil úřednickou cestu odpovídající postavení jeho rodiny. V roce 370 byl ale nečekaně zvolen Milánským biskupem. Uplatnil se pak především jako církevní politik. Osvědčil se i jako vynikající pastýř a učitel. Byl skvělým kazatelem a osvědčeným autorem mnoha duchovních spisů i liturgických zpěvů. Dovedl úspěšně obhájit samostatnost i autoritu církve vůči státu a hájil církev proti bludařům. Zemřel o velikonoční vigilii. Více: www.iencyklopedie.cz/ambroz/

  • Dodržujete pitný režim? (článek) - Tato otázka je relevantní i na webu pastorace.cz,..
  • I každému z nás chce Ježíš mýt nohy (sv. Ambrož) (článek) - Jako služebník umýváš nohy svým sluhům. I nám chceš umýt nohy. Nejen Petrovi, ale každému.
  • Kdo dává, sám nakonec dostává víc... (článek) - Co je lepší: být štědrým dárcem nebo úzkostlivým strážným? Co je pro tebe lepší: když tě budou s uznáním nazývat otcem mnoha sirotků, nebo když budeš vlastníkem mnoha potvrzení opatřených pečetěmi dokládajícími tvou movitost? Peníze tu musíme nakonec zanechat druhým, ale dobrotivost a štědrost nás bude provázet, až budeme předstupovat před toho, jenž spravedlivě soudí.

Sekce: Jmenný rejstřík   |   Tisk   |   Poslat odkaz známému

[nahoru]

Náhodný tip

Josef Toufar. Nikdo není be...
„Ten Toufar udělal z místních obyvatel věřící lidi!“ (komunista...

Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

© 2000 - 2017 Pastorace.cz