04. neděle v mezidobí B / námět pro dětské kázání

Ludmila Vyskočilová

Buď ty nebo tvůj kamarád kněz se seznámil např. na horách s rodinou s menšími kluky /mimochodem bezva lyžovali/ a při horkém čaji u sjezdovky jste se bavili o tom, co kdo z vás dělá, a tys povídal, že jsi kněz. Oni řekli, že pokud kněží taky lyžují, tak oni by chtěli zkusit chodit do kostela. Dřív než jste se rozloučili, řekli jste si, že si budete občas psát. /Mimochodem, umí děti taky lyžovat?/ No a včera jsi dostal mail a děti si můžou poslechnout, co napsali:
Ahoj, už jsme byli dvakrát v kostele u nás ve městě a musíme ti napsat, že se nám líbilo, i když jsme zatím moc nerozuměli. Nešel s námi ale náš Honza, sám ti píše proč. Měj se.
Ahoj, chtěl jsem taky jít s našima, ale nakonec jsem nešel. Víš, já si totiž myslím, že takoví zlobiví jako já tam nepatří. Zrovna včera mě chytil děsný vztek - hrál jsem na počítači auta a když jsem potřetí za sebou vypadl v zatáčce a všichni mě předjeli, bušil jsem do klávesnice ze zlosti tak, že vypadlo tlačítko na shift. No a ve škole učitelka na matiku taky říká, že jsem nejhorší. Já totiž nevydržím celou hodinu jen mlčet a pořád jí poslouchat. To mi fakt nejde a přitom bych chtěl. Máma z těch mých poznámek někdy brečí. Ti, co chodí do kostela, asi umí být lepší, nechytá je vztek a tak. Já teda přijdu, až se mi to bude taky dařit. Ahoj.

Vám se daří být jen hodní? Má Honza pravdu? Ježíš je tu pro všechny, kterým se to nedaří, kteří potřebují pomoc tak jako ti v evangeliu.

Sekce: Kázání
Štítky: kázání

[nahoru]

Náhodný tip

Kristova smrt nás zachraňuj...
Kristus se přirovnává k „vyvýšenému hadovi“. Odkazuje tak k epizodě s...

Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

© 2000 - 2017 Pastorace.cz