Věcný rejstřík

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

autobiografie

  • Kdo neměl víru a naději, tak strašně trpěl (clanek) - Když jsme vlezli do krytu, začaly padat bomby, zhaslo světlo a bunkr se začal zdvíhat a klesat. Bomby měly takovou sílu, že nadzvedávaly celou stavbu najednou! A navíc lítaly střepiny od bomb a narážely na stěny. To byl šíleně děsivý zvuk, takové zvláštní zvonění. Lidi z toho byli psychicky úplně vyřízení. Bombardování působilo nesmírné škody nejen na majetcích, ale i na morálce lidí.
  • Litoval jste někdy, že jste se stal knězem? (clanek) - Litoval jste někdy, že jste se stal knězem?  "Ne. Jen chvilkama se mi zdálo, že jiní to mají lehčí." (P.  Václav Dvořák, "dělník Boží")
  • Knězem navzdory - uprchlický farář a sám uprchlík P. Pavel Kučera (clanek) - Klikatá životní cesta "uprchlického kněze" Mons. Pavla Kučery skončila 24. února 2016. V článku vám nabízíme část poutavého rozhovoru z období konce války a začátku padesátých let, kdy zažil tzv. Akci K - tedy přepadení všech klášterů v Československu 13.4.1950.
  • Obrácení sv. Augustina jeho vlastními slovy (clanek) - Jednou jsem pochopil veškerou moji bídu a nakupila se mi před zraky mého srdce, tehdy ve mně propukla obrovská bouře.  A tu náhle slyším ze sousedního domu hlas – nevím, jestli chlapce nebo dívky -, jak si zpívá a dokola opakuje: „Vezmi – čti, vezmi – čti.
  • Autentická vzpomínka na svatořečení Anežky České v r. 1989 (clanek) - Na přípravě svatořečení Anežky České pracovaly dva výbory, jeden v Římě, v čele s biskupem pro český exil Jaroslavem Škarvadou, a jeden v Praze, jemuž předsedal pražský pomocný biskup Antonín Liška.
  • Cesta za hranice a na svobodu (kapitoly)
  • Obklopen nebeskými přáteli (clanek) - Ve dnech mé ruzyňské izolace od okolního světa jsem silně prožíval to, čemu se říká communio sanctorum, onu mystickou komunikaci živých i mrtvých spojených s Kristem. O to se opírala i má důvěra v pomoc svatých, kanonizovaných i těch, o jejichž spojení s Bohem na nebi nebo dosud na zemi ví jen Bůh.
  • Přežila jsem - strhující výpověď o zradě, nenávisti, víře a odpuštění (clanek) - Až do onoho osudného dne roku 1994 se Immaculée domnívala, že se narodila v ráji. Překrásná krajina, hory zahalené v mlze, zelená údolí a jiskřivá jezera, jemný větřík vanoucí z kopců, pronikající cedrovými lesy a vonící po liliích. Ne nadarmo Rwandu němečtí osadníci koncem 19. století nazvali "zemí věčného jara". Immaculée vyrostla v kruhu milované a věřící rodiny. Její bratři na ni nedali dopustit, laskaví rodiče dbali na vzdělání, a když dcera získala stipendium na univerzitě, všichni společně oslavovali.

Sekce: Věcný rejstřík   |   Tisk   |   Poslat odkaz známému

[nahoru]

Náhodný tip

Modlitba kmotra za svého km...
Veškeré otcovství pochází ze srdce našeho Otce světel a do otcovství patří i křestní...

Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

© 2000 - 2017 Pastorace.cz